orologi replica richardmillereplica.is https://www.sellswatches.com https://www.beautystic.com/ diamond painting kits https://www.youngsexdoll.com/ sex dolls replica watches golddual.com alexaedmon
Srodki na potencje

Petting a ciąża

Petting jest formą aktywności seksualnej, w której jednak nie dochodzi do właściwego stosunku, z wprowadzeniem penisa do pochwy partnerki. Petting cieszy się więc niezwykłą popularnością wśród par młodych, które dopiero się poznają, a jednocześnie towarzyszy im lęk przed zajściem w niechcianą ciąże.

Wiele osób uważa także petting za jedną, z naturalnych metod antykoncepcji. Jednak na czym petting właściwie polega i czy podczas jego uprawiania można zajść w ciążę?

Na czym polega petting?

Wiele par, szczególnie na początku swojej znajomości, nie decyduje się na pełny stosunek płciowy. Szczególnie wśród ludzi młodych, gdzie panuje lęk przed zapłodnieniem partnerki, petting jest popularnym rodzajem aktywności seksualnej. Otóż, tego typu aktywność nie polega na niczym innych jak na wzajemnej stymulacji narządów płciowych, za pomocą dłoni lub ust. Można więc do pettingu zaliczyć wszystkie formy seksu oralnego, a także sprawiania sobie przyjemności za pośrednictwem dłoni.

Wzajemne pieszczoty, nie ograniczają się jednak jedynie do miejsc intymnych, gdyż mogą one obejmować całe ciało. Nie jest tajemnicą, że tego typu aktywność seksualna, może doprowadzić oboje partnerów do orgazmu. W przypadku mężczyzn zakończy się to wytryskiem.

Nie mniej jednak, podczas pettingu nie następuje prowadzenie członka do pochwy. Jak łatwo jednak zauważyć, dochodzi do ejakulacji nasienia. Wówczas czy petting dalej można traktować jako naturalną metodę antykoncepcji? Czy uprawiając go wciąż istnieje ryzyko niechcianej ciąży?

Czy podczas pettingu można zajść w ciąże?

To pytanie szczególnie nurtuje osoby młode, które nie są jeszcze gotowe na pierwszą inicjację seksualną. Nie mniej jednak, może pojawić się także w głowach par dojrzałych, które nie są gotowe na potomstwo, a jednocześnie traktują petting jako wydłużenie aktu seksualnego i urozmaicenie łóżkowych igraszek. Rozwiewamy więc wątpliwości.

Zacznijmy od tego, że możliwość zajścia w ciąże podczas pettingu jest naprawdę znikoma, jednak nie jest ona całkowicie wykluczona. Duże znaczenie ma tutaj cykl partnerki. Jeśli znajduje się ona w okresie płodnym, a w wyniku pettingu, dojdzie do ejakulacji spermy, nawet do przedsionka pochwy czy też jego okolic, może zakończyć się zapłodnieniem. Oznacza to, że nawet dotknięcie wargi sromowej przez penis, równoznaczne jest z ryzykowną sytuacją.

Powinno się pamiętać, że plemniki zdolne do zapłodnienia, znajdują się nie tylko w spermie, ale także i preejakulacie, czyli płynie wydzielanym przez członek w stanie podniecenia. Wówczas wydzielenie świeżego ejakulatu, a nawet preejakulatu do pochwy lub w jej okolice, może zakończyć się ciążą.

Pamiętajmy także, że poza organizmem, plemniki giną gdyż kontakt z tlenem jest dla nich śmiertelny. Wobec tego, zaschnięte plemniki np. na dłoni nie spowodują ciąży. Nie mniej jednak, traktowanie pettingu jako metody antykoncepcji, szczególnie podczas dni płodnych jest całkowicie błędne. Warto, by podczas tych dni partnerzy zastosowali dodatkowe środki ostrożności. Istotne jest także to, że częste uprawianie pettingu, może zacząć sprawiać ból kobiecie, gdyż ściany pochwy będą narażone na wiele drażniących czynników.

Partner, tak samo powinien przestrzegać wszystkich standardów higienicznych, zanim zdecyduje się na pieszczenie kobiety przy pomocy dłoni. Dzięki temu, zadba o bezpieczeństwo i komfort partnerki. Na koniec, przypominamy, że podczas pettingu ryzyko zajścia w niechcianą ciąże jest naprawdę nie wielkie, jednak nie da się go całkowicie wykluczyć.

 

Give a Comment