orologi replica richardmillereplica.is https://www.sellswatches.com https://www.beautystic.com/ diamond painting kits https://www.youngsexdoll.com/ sex dolls replica watches golddual.com alexaedmon
Srodki na potencje

Na czym polega wazektomia i jaka jest jej skuteczność?

Mężczyźni mają do wyboru kilka metod antykoncepcyjnych, których skuteczność jest zróżnicowana. Mężczyźni, którzy nie chcą mieć dzieci lub nie powinni ich mieć, mogą zdecydować się na wazektomię. Ten stosunkowo prosty zabieg wykazuje najwyższą skuteczność, można go wykonać u mężczyzn w praktycznie każdym wieku. Warto wiedzieć, na czym polega wazektomia i jak się ją wykonuje.

Wazektomia jako metoda antykoncepcji

Wazektomia to podwiązanie nasieniowodów – ten zabieg chirurgiczny pozwala na spowodowanie męskiej bezpłodności. W nasieniowodach powstaje bariera, przez którą plemniki nie mogą się przedostać, jednak są produkowane dokładnie tak samo, jak u każdego mężczyzny. Za pomocą specjalnych narzędzi chirurgicznych urolog dokonuje rozwarstwienia powłoki worka mosznowego i przecięcia nasieniowodów. Nasieniowody zostają podwiązane, przy czym istnieje możliwość odwrócenia skutków zabiegów, jednak jest to wynik dość skomplikowanego zabiegu.

Rewazektomia jest stosowana rzadko i nie ma pewności, że okaże się zabiegiem w pełni udanym. Zabieg wazektomii kończy się zabezpieczeniem przeciętych nasieniowodów i umieszczeniem ich w worku mosznowym. Wazektomia nie wiąże się z dużym dyskomfortem, nacięcie jest niewielkie przez co nie powoduje wiele bólu – do doraźnego łagodzenia objawów wystarczą środki przeciwbólowe.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego też po jego zakończeniu pacjent może udać się do domu. Przez około tydzień należy powstrzymać się od współżycia, a przez dwa tygodnie od dźwigania. Jak każdy zabieg chirurgiczny, wazektomia może wiązać się z powikłaniami.

Często pojawia się obrzęk i lekki stan zapalny w miejscu przecięcia moszny, może występować gorączka. Niedługo po wykonaniu zabiegu w nasieniu może być obecna krew. W rzadkich przypadkach po podwiązaniu nasieniowodów pojawia się zapalenie jąder lub najądrzy wymagające zastosowania antybiotykoterapii.

Jaka jest skuteczność wazektomii?

Wazektomia to zabieg, którego skuteczność jest określana na poziomie 99,9%. Istnieje bardzo niskie ryzyko nieprawidłowego wykonania wazektomii. Zabieg sprawia, że w spermie nie ma plemników, jednak sam wygląd i struktura ejakulatu się nie zmienia. Partnerka nie musi wiedzieć o wykonanym zabiegu, ponieważ nie daje on żadnych widocznym objawów, szczególnie kiedy niewielka rana na mosznie się całkowicie. Warto podkreślić, że skuteczność zabiegu nie jest natychmiastowa – nasieniowody potrzebują 2-3 miesiące, by całkowicie oczyścić się z plemników. W tym czasie należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Dla pewności należy wykonać badanie nasienia – można to zrobić po 8 tygodniach od zabiegu. Jeśli w spermie nadal będą obecne plemniki, kolejne badanie zaleca się powtórzyć po 12 tygodniach od zabiegu. W bardzo rzadkich przypadkach zdarza się, że wypłukiwanie plemników może się przedłużyć do 6 miesięcy.

Wazektomia a seksualność mężczyzny

Wokół zabiegu wazektomii urosło wiele mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Warto podkreślić, że zabieg w żaden sposób nie zaburza czynności seksualnych mężczyzny – nie wpływa na zdolność osiągania erekcji, nie wpływa negatywnie na libido. Mężczyźni odbywają normalne stosunki podczas których dochodzi do orgazmu oraz wytrysku. W codziennym funkcjonowaniu oraz przy uprawianiu seksu wazektomia nie daje o sobie znać. W Polsce wazektomia jest zabiegiem dość kontrowersyjnym, jednak jest legalną metodą antykoncepcji, której może się poddać mężczyzna. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ, można go wykonać wyłącznie na własny koszt.

Give a Comment