Czym jest defloracja?

Defloracja jest to przebicie błony dziewiczej, do którego dochodzi przeważnie w trakcie pierwszego stosunku kobiety. Do przerwania błony dziewiczej można także dojść, zanim kobieta przeżyje swój pierwszy raz z mężczyzną. Niekiedy zdarza się, iż błona ulega uszkodzeniu podczas masturbacji czy przez nieprawidłowe założenie tamponu.

Ponadto, w trakcie stosunku płciowego może wcale nie dojść do defloracji. W rzadkich przypadkach zdarza się, że błona dziewicza przerywana jest dopiero podczas porodu.

Czym jest ta błona?

Błona dziewicza jest to fałd śluzówki, który oddziela przedsionek pochwy od jej wnętrza. Większość dziewczynek rodzi się właśnie z taką błoną, chociaż zdarza się, że u niektórych nie jest ona obecna. Można wymienić parę rodzajów błon dziewiczych, różniących się od siebie kształtem.

Błona brzeżna odznacza się dużym otworem i w małym stopniu zamyka pochwę. Błonę półksiężycową posiada większość pań, swoim kształtem przypomina półokrąg czy nieregularny okrąg, także ma duży otwór. Innym rodzajem błony jest jeszcze błona perforowana i sitkowa, jednak zdarzają się one rzadko. Zamykają one szczelnie pochwę i posiadają wiele, małych otworów.

Jakie są objawy przerwania błony dziewiczej?

Kobieta w trakcie przerwania błony dziewiczej może odczuć ból i niewielkie krwawienie. Jednak wiele pań nie odczuwa żadnych objawów związanych z defloracją. Objawy nie występują zwłaszcza u pań mających błonę rodzaj półksiężycowatego albo brzeżnego.

Niekiedy defloracja może być dla kobiety bardzo bolesna, co zdecydowanie zniechęci ją do dalszego współżycia. Jednakże tak duży dyskomfort doświadcza niewiele osób. Ból w trakcie stosunku może wynikać nie tylko z przerwania błony, ale często z innych przyczyn, jak nieumiejętne postępowanie partnera czy suchość pochwy. Wokół defloracji narosło wiele mitów, jednak nie warto obawiać się tego momentu.

W jaki sposób można przebić błonę dziewiczą?

Dla kobiet utrata dziewictwa jest bardzo szczególnym wydarzeniem, które zapamiętają do końca życia. Zazwyczaj do defloracji dochodzi właśnie podczas pierwszego stosunku z mężczyzną. Fałd w postaci błony posiada stosunkowo duży otwór, który tylko w znikomym stopniu zasłania drogę do wnętrza pochwy.

Warto również podkreślić, iż błona dziewicza jest niezwykle elastyczna. Do przebicia błony dziewiczej dochodzi głównie podczas kontaktu seksualnego, kiedy to członek zostanie włożony do pochwy, chociaż nie w każdym przypadku dojdzie wtedy do defloracji.

Oprócz tego, do pęknięcia błony dziewiczej może również dojść w trakcie masturbacji albo korzystania z zabawek erotycznych. Jeśli kobieta chce, aby to właśnie jej partner przebił błonę, powinna uważać w trakcie takich czynności, aby nie doszło do defloracji.

Nie trzeba obawiać się natomiast wizyt u ginekologa. Specjalista, który będzie miał świadomość, że jego pacjentka jest dziewicą, użyje odpowiedniego wziernika, który nie naruszy błony dziewiczej.

Czy można przebić błonę dziewiczą palcem?

Wiele młodych dziewczyn zastanawia się, czy można przebić błonę dziewiczą palcem. Jest to istotne zwłaszcza dla tych osób, które zaczynają praktykować masturbację. Warto wiedzieć, że do przerwania błony dziewiczej może dojść podczas wkładania palców do pochwy, jednakże zdarza się to w rzadkich przypadkach.

Najczęściej do defloracji dochodzi w przypadku błony o kształcie sitkowym albo perforowanym. Jeśli chodzi o błonę półksiężycową czy bieżną, są one trudne do przebicia palcem, ze względu na swój kształt oraz elastyczność. Trudno jest je również przebić tamponem.

Give a Comment